Danas je u Sarajevu održan sastanak federalnog ministra okoliša i turizma dr. Nevenka Hercega i predstavnika turističkih zajednica Federacije BiH na kojem su razmatrani zadatci na izradi Strategije razvitka turizma u FBiH.

Danas je u Sarajevu održan sastanak federalnog ministra okoliša i turizma dr. Nevenka Hercega i predstavnika turističkih zajednica Federacije BiH na kojem su razmatrani zadatci na izradi Strategije razvitka turizma u FBiH.
U tom cilju, Federalno ministarstva okoliša i turizma pokrenulo je proces izmjena i dopuna tri zakona iz oblasti turizma i ugostiteljstva, te se u svezi s tim traži od turističkih zajednica da u roku od 15 dana dostave mišljenja i prijedloge na ove zakone.
Sudionici sastanka podržavaju inicijativu o zajedničkim nastupima na sajmovima u inozemstvu, koji će biti organizirani u suradnji sa svim relevantnim čimbenicima turističke djelatnosti u BiH biti organizirani.
Obvezuju se Turistička zajednica Federacije BiH i turističke zajednice kantona da u što kraćem roku Federalnom ministarstvu dostave informaciju o ostvarenim prihodima i rashodima po osnovu članarine i boravišne pristojbe za 2007. godinu.
Podržane su inicijative za promjenu Uredbe o boravišnoj pristojbi i Uredbe o članarinama u turističkim zajednicama, te za organizaciju dviju međunarodnih konferencija, u Mostaru i Sarajevu, pod radnim nazivima “Turistički potencijali jadranskog zaleđa” i “Potencijali i jačanje zimskog i planinskog turizma u Federaciji BiH”.
Sudjelujući u radu današnjeg sastanka, predstavnica Odbora za prostorno uređenje, stambeno komunalnu politiku, zaštitu okoliša i turizma Zastupničkog doma Parlamenta FBiH Sanda Redžić je dala podršku projektima Federalnog ministarstva okoliša i turizma