Premijer Mujezinović o odgađanju sjednice Vlade FBiH

  • 15.11.2010.
  • Premijer Federacije BiH Mustafa Mujezinović je, u izjavi za novinare, iznio razloge odgađanja za danas zakazane 158. sjednice Vlade FBiH.

    Premijer Federacije BiH Mustafa Mujezinović je, u izjavi za novinare, iznio razloge odgađanja za danas zakazane 158. sjednice Vlade FBiH.

    - Jednostavno, nisu se stekli uslovi za održavanje sjednice. Unutar Vlade nije moguće okupiti trenutnu poziciju i opoziciju i održati sjednicu. Uticaj postizbornih dogovaranja jako negativno utiče na rad Vlade FBiH. Da bi Vlada radila, u njoj mora postojati konsenzus. Ako se radi o brojanju glasova, onda to nisu prave odluke - kazao je federalni premijer.

    Odgovarajući na pitanje kada će biti održana sjednica Vlade, premijer Mujezinović je kazao da će ponuditi novi termin nakon praznika. Kada je riječ o razrješenjima i imenovanjima u preduzećima u FBiH, premijer je naglasio da je Stranka demokratske akcije čvrsto na stanovištu da ne treba ni smjenjivati, ni imenovati.

    - Ako se pokaže situacija da treba nekoga uregntno imenovati ili smijeniti, to možemo prihvatiti. Međutim, ne možemo zaustavljati određene prijedloge za uvrštavanje u dnevni red koji dolaze iz ministarstava - kazao je premijer u izjavi za novinare nakon odgađanja 158. sjednice Vlade FBiH.