Премијер Федерације Босне и Херцеговине Нермин Никшић састао се данас, у сједишту Владе Федерације БиХ у Сарајеву, с резидентном координаторицом Уједињених нација у Босни и Херцеговини Арнхилд Спенс.
Резидентна координаторица Спенс истакла је током састанка да Уједињене нације са својих 19 организација дуго година остварују добру сарадњу с властима у Босни и Херцеговини. Нагласила је да је њихова мисија развојна с циљем помоћи свим грађанима БиХ, те да кроз помоћ локалним властима раде на постизању одрживог развоја.
Овом приликом је похвалила активности Владе Федерације БиХ у овом мандату посебно истакавши постигнуте резултате који се односе на смањене сиромаштва и инклузивност. Поручила је да је ова Влада Федерације БиХ постигла веома много у реализацији циљева одрживог развоја.
Премијер Никшић је се захвалио на исказаном интересу резидентне координаторице Спенс и указао на чињеницу да је ова Влада Федерације БиХ у фокус успјела наметнути теме које се тичу животног стандарда свих грађана. Истакао је су направљени помаци кад је у питању минимални износ плаћа, заштита радничких права, као и права пензионера, али и да је ово прва влада која је смањењем укупне стопе доприноса успјела растеретити послодавце. Додао је да истовремено нису занемарени инфраструктурни пројекти.
На питање резидентне коориднаторице Спенс у којим сегментима је потребна подршка УН-а током разговора су истакнути пројекти енергетске транзиције и заштите околиша.
Током састанка је разговарано и о тренутној социоекономској и политичкој ситуацији, а саговорници су истакли да је досадашњи ангажман УН-а од великог значаја за све грађане Босне и Херцеговине, те да постоји заједнички интерес за будућу сарадњу.