Гендер центар Федерације БиХ обавјештава да у уторак и сриједу (21. и 22. новембра/студеног 2023. године) у Сарајеву организира дводневну конференцију о теми „Мултидисциплинарни приступ превенцији и борби против насиља у породици“.
Из Гендер центра ФБиХ истичу да се конференција организира у оквиру имплементације пројекта „Јачање институционалних механизама за превенцију, поступање и заштиту у случајевима насиља у породици“ који се проводи у оквиру друге фазе УН Wомен програма „Стандарди и ангажман за спријечавање насиља над женама и породичног насиља у Босни и Херцеговини“, који финансијски подржава Шведска развојна агенција СИДА.
Циљ конференције је, наводе из Гендер центра ФБиХ, јачање сарадње институција, установа и невладиних организација у превентивном дјеловању и поступању у случајевима насиља у породици. Такођер циљ је проведба Закона о заштити од насиља у породици с посебним нагласком на одредбе које се односе на успоставу координационих тијела, израду програма мјера за превенцију, заштиту и борбу против насиља у породици, те примјену протокола о сарадњи у овој области.
Напомена: Изјаве за медије планиране су сутра (уторак, 21.11.2023. године) у Хотелу Хиллс на Илиџи у 12:00 сати.
За све додатне информације контакт особа је Фатима Бећировић, е-маил фатима.бецировиц@гцфбих.гов.ба, телефон 033/665-883, мобител 061-721-755.
Молимо да медијски пратите овај догађај!