БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА

Федерација Босне и Херцеговине

Влада Федерације Босне и Херцеговине

8. сједница Владе ФБиХ

  • 18.07.2023.
  • 8. сједница Владе ФБиХ

    Рок за субвенционирање електричне енергије продужен до 30. јуна наредне године

    Влада Федерација Босне и Херцеговине је на данашњој сједници у Мостару измијенила Одлуку о провођењу мјера за смањење трошкова електричне енергије домаћинствима и стимулацији енергетске учинковитости, којом је рок њене примјене продужен до 30. јуна 2024. године.

    Одлуком је утврђено да право на субвенционирање остварују одређене категорије са најнижим примањима, пензионери с минималном пензијом и корисници сталне новчане помоћи који имају издата рјешења од надлежних служби и центара за социјални рад у ФБиХ. Основни критериј за субвенцију је потрошња електричне енергије, која мора бити испод просјечне (мања од 268 кЊх мјесечно код ЈП Електропривреда БиХ д.д. Сарајево, односно мања од 348 кЊх код ЈП Електропривреда ХЗХБ д.д. Мостар).

    Иначе, Одлука о провођењу мјера за смањење трошкова електричне енергије домаћинствима и стимулацији енергетске ефикасности у примјени је од 2011. године, а просјечан број корисника субвенција по годинама је износио око 70 хиљада.

    Подршка Лани Пудар за одлазак на припреме и такмичења у износу од 69.700 КМ

    На приједлог премијера Федерације БиХ Нермина Никшића на данашњој сједници Влада Федерације БиХ је прихватила Информацију о молби Клуба водених спортова „ОРКА“ за финансијску подршку у сврху одласка Лане Пудар на припреме и такмичење на Европском и свјетским првенствима, са Иницијативом за издвајање средстава са позиције „Текуће резерве Владе Федерације БиХ“, из Буџета ФБиХ за 2023. годину.

    Усвојеним закључком задужено је Федерално министарство финанасија да за наредну сједницу Владе припреми Приједлог одлуке о одобравању издвајања средстава из Текуће резерве Владе Федерације за 2023. годину. Ради се о износу од 69.700 КМ, а колико је и тражио Клуб.

    Наиме, Клуб водених спортова „ОРКА“ упутио је молбу за подршку у сврху одласка Лане Пудар на припреме и такмичења. Ријеч је о овогодишњим трошковима пута и смјештаја неопходним за одлазак на припреме и такмичења. То су припреме у Анталији у износу од 16.500 КМ, потом наступ на Европском јуниорском првенству у Београду у износу од 6.700 КМ, те припремни камп у Нагасакију у Јапану у износу од 14.000 КМ. Потом, ријеч је и о наступу на Свјетском сениорском првенству у Фукуоки у Јапану у износу од 8.000 КМ, као и припремама у Сиерра Невади у Шпанији у износу од 13.500 КМ, те наступу на Свјетском јуниорском првенству у Нетанyа у Израелу у износу од 11.000 КМ.

    Како се истиче у молби Клуба, на свим овим такмичењима Лана Пудар је један од фаворита за освајање најсјајнијих одличја, те без подршке институција са свих нивоа власти, Клуб неће моћи све трошкове учешћа на припремама и такмичењима сам исфинансирати.

    Посебно наглашавају да је Лана Пудар једини спортиста из наше државе који је већ испунио А олимпијску норму и једини до сада квалификовани спортиста из наше државе за љетне олимпијске игре „Парис 2024“.

    Влада је још једном упутила честитку Лани Пудар и њеном клубу за изузетне резултате која ова спортисткиња постиже на такмичењима.

    Усвојен Нацрт програма јавних инвестиција ФБиХ 2024-2026. година

    Влада Федерације Босне и Херцеговине, на приједлог Федералног министарства финансија, усвојила је Нацрт програма јавних инвестиција Федерације БиХ 2024-2026. година. Ради се о трогодишњем документу који садржи преглед улагања у пројекте са подацима о укупно потребним и утрошеним, те средствима планираним за финансирање пројеката из буџета, кредита, гранта и других извора.

    Према данас усвојеном Нацрту, укупна вриједност пројеката укључених у Програм јавних инвестиција ФБиХ 2024-2026. година износи 17.574,24 милиона КМ. Од тога се 8.770,56 милиона КМ односи на 72 кандидована пројекта, 6.702,21 милиона КМ на 58 пројеката чија је имплементација у току, те 2.101,47 милиона КМ на седам одобрених пројеката.

    Иначе, Програм јавних инвестиција ФБиХ служи Влади Федерације као основ за боље планирање и управљање средствима развоја, уз дугорочни циљ повезивања овог програма са процесом стратешког планирања и буџетирања. Влада на приједлог Федералног министарства финансија сваке године усваја овај програм након процеса прикупљања података од учесника у процесу планирања инвестирања.

    У изради, осим Федералног министарства финансија и Комисије за Програм јавних инвестиција ФБиХ, учествују федерални органи управе, владе кантона, надлежни кантонални органи, кантонални органи управе, јединице локалне самоуправе, самосталне управне организације, специјализиране организације и посебна тијела (заводи, дирекције, агенције, институти и сл. ) и јавна предузећа.

    Такођер, Влада ФБиХ данас је примила на знање информацију о утрошку средстава у 2022. години којима су финансирани пројекти укључени у Програм јавних инвестиција ФБиХ. Федерално министарство финансија задужено је да ову информацију објави на својој интернет страници.

    Дата сагласност за велепродајну цијену природног гаса

    Федерална влада је, на приједлог Федералног министарства трговине, дала сагласност на велепродајну цијену природног гаса за дистрибутивна привредна друштва на подручју Федерације БиХ, почевши од 1.7.2023. године, која износи 797 КМ/1000 См³, односно 0,797 КМ/См³. Ријеч је о смањењу за 7,96 посто.

    У ову цијену природног гаса није урачунат порез на додану вриједност, а за реализацију ове одлуке задужена су федерална министарства енергије, рударства и индустрије и трговине, свако у оквиру своје надлежности.

    Ова одлука ступа на снагу даном доношења и објавит ће се у Службеним новинама Федерације БиХ.

    Три милиона КМ за изградњу хитне помоћи у Зеници и Дома здравља у Кисељаку

    На приједлог Федералног министарства здравства, Влада Федерације БиХ усвојила је двије одлуке о програму утрошка средстава са критеријима распођеле из „Текућих трансфера другим нивоима власти и фондовима“, а односе се на прву фазу изградње зграде хитне помоћи Дома здравља у Зеници и завршетак изградње Дома здравља у Кисељаку у укупном износу од три милиона КМ.

    Прва одлука о Програму утрошка односи се на трансфер за прву фазу изградње зграде хитне помоћи Дома здравља Зеница у износу од 1.000.000 КМ. Ова средства се распоређују за суфинансирање пројекта изградње објекта и успоставе службе хитне медицинске помоћи са пратећим садржајима којег проводи Град Зеница, а с циљем побољшања квалитете и сигурности здравствених услуга на примарном нивоу здравствене заштите. Средства ће се дозначавати у траншама на рачун Града Зенице, а на основу закључених уговора са добављачима радова/услуга и у износима у вриједности уговора.

    О начину утрошка одобрених средстава за овај пројект потписат ће се уговор између Федералног министарства здравства и Града Зенице којим ће се детаљније утврдити међусобна права и обавезе.

    Град Зеница ће о реализацији и намјенском утрошку средстава квартално достављати извјештај Федералном министарству здравства, а Федерално министарство здравства ће о утрошеним средствима квартално извјештавати Федерално министарство финансија.

    Друга одлука се односи на Програм утрошка средстава за довршетак изградње нове зграде Дома здравља Кисељак у износу од 2.000.000 КМ.

    Пројект изградње нове зграде Дома здравља Кисељак проводе Опћина Кисељак и ЈУ Дом здравља Кисељак. Средства ће се преносити у траншама на рачун Опћине Кисељак као једног од имплементатора пројекта, након што исти Федералном министарству здравства достави доказе о извршеним радовима/услугама од стране добављача.

    О начину утрошка одобрених средстава за овај пројект потписат ће се уговор између Федералног министарства здравства и Опћине Кисељак којим ће се детаљније утврдити међусобна права и обавезе. Федерално министарство здравства ће о утрошеним средствима тромјесечно извјештавати Федерално министарство финансија.

    Утврђен Нацрт закона о заштити од пожара

    Влада Федерације БиХ је, на приједлог Федералног министарства унутрашњих послова, утврдила Нацрт закона о заштити од пожара и упутила га у парламентарну процедуру.

    Овим законом уређује се функционисање система заштите од пожара, као и носиоци и обавезе субјеката,  планирање и провођење мјера за заштиту од пожара. Такођер, уређује се надлежност, организација заштите од пожара ради откривања и спречавања опасности од пожара, те организација спашавања људи и материјалних добара угрожених пожаром. Закон обухватаа и питања стручног оспособљавања и усавршавања запослених лица, финансирање, наџор над провођењем овог закона и друга питања од значаја за организацију и функционисање заштите од пожара у Федерацији БиХ.

    Заштита од пожара, према овом закону, обухвата скуп мјера и радњи управне, организационе, техничке, те образовне природе, које се предузимају ради провођења, контроле мјера и радњи, те спречавања избијања и ширења пожара, његовог откривања и спашавања људи, материјалних добара, као и заштите околиша угроженог пожаром.

    Према овом закону субјекти, односно носиоци заштите од пожара су органи управе и управне организације Федерације и кантона, односно градова и опћина, те друга правна и физичка лица која се налазе на подручју Федерације. Заштиту од пожара, осим ових носилаца, проводе и правна лица и организације које обављају ватрогасну ђелатност и ђелатност заштите и спашавања, у складу са прописима којима се уређује подручје ватрогаства те заштите и спашавања.

    Како је наведено у образложењу важећим Законом о заштити од пожара и ватрогаству послови заштите од пожара организовани су већим дијелом у оквиру Федералне управе цивилне заштите, што је у супротности с одредбама Закона о федералним министарствима и другим тијелима федералне управе, којима је дефинисано да су послови заштите од пожара у ђелокругу послова Федералног министарства унутрашњих послова. Такођер, у обављању послова инспекцијског наџора из области заштите од пожара из ђелокруга федералних и кантоналних инспектора утврђене су одређене мањкавости законских рјешења које онемогућују правилну и закониту примјену мјера заштите од пожара утврђених Законом о заштити од пожара и ватрогаству. То се нарочито односи на примјену мјера заштите од пожара у току грађења и система активне заштите од пожара. С обзиром на то да су наведена питања из искључиве надлежности органа унутрашњих послова, одлучено је да се приступи изради новог закона о заштити од пожара.

    У образложењу предложених рјешења, између осталог, наведено је да је Нацрт закона систематизован у девет самосталних поглавља, која заједнички чине једну цјелину и регулишу област заштите од пожара. Овим нацртом предвиђено је и доношење 34 поџаконска прописа којима би се ближе дефинисала поједина питања из области заштите од пожара и заједно са њим представљају нормативно уређен систем заштите од пожара Федерације БиХ.

    Ради јединственог поступања и праћења питања из област заштите од пожара, овим нацртом закона предложено је да послове управног наџора инспекције обављају органи унутрашњих послова у односу на рјешења из важећег Закона о заштити од пожара и ватрогаству гђе је послове управног и инспекцијског наџора извршавало више органа.

    Такођер, наведено је да су у процесу израде овог прописа проведене јавне консултације.

    Утврђен Нацрт измјена и допуна Закона о просторном планирању и кориштењу земљишта на нивоу ФБиХ

    Влада Федерације БиХ, на приједлог Федералног министарства просторног уређења, утврдила је и у парламентарну процеудуру упутила Нацрт закона о измјенама и допунама Закона о просторном планирању и кориштењу земљишта на нивоу Федерације БиХ.

    Како је образложено, циљ измјена и допуна је прилагођавање законодавног оквира потребама инвеститора ради стварања што бољег и ефикаснијег привредног амбијента у Федерацији БиХ.

    Измјенама и допунама овог закона предвиђено је оснивање коморе инжењера у грађевинарству Федерације БиХ, а с циљем унапређења услова за обављање стручних послова у области просторног и урбанистичког планирања, пројектовања, грађења грађевина и захвата у простору и других области значајних за планирање и изградњу. Сврха коморе је остваривање интереса инжењера архитектонске, грађевинске, геодетске, машинске, електротехничке и саобраћајне, као и других који суђелују у сектору грађевинарства.

    Овим законским рјешењима, поред осталог, прописује се провођење поступка издавања е-дозвола у области грађења. Бољи услови пословања пружит ће могућност инвеститорима да лакше добију дозвола, односно да се унаприједи функционалност система и управних аката. Такођер, отклонит ће се и потреба да подносиоци захтјева лично посјећују поједине институције, што ће значајно смањити вријеме потребно за добијање дозвола. С циљем олакшавања инвеститорима и омогућавања да што брже дођу до потребних аката о грађењу, измјенама закона предложено је и скраћење рокова за издавање аката о грађењу.

    На пројекту е-система је активно радило Федерално министарство просторног уређења у сарадњи са УСАИД-ом, с обзиром на то да важећи закон не садржи одредбе за увођење електронског система издавања дозвола у области грађења.

    Иначе, ради се о пропису који је, између осталих, Влада повукла из Парламента, а за који је Министарство затражило наставак парламентарне процедуре, те је на данашњој сједници разматран и утврђен.

    Подржана иницијатива да се осигура 8 милиона еура за енергетску обнову зграда јавне намјене у Тузланском кантону

    Влада Федерације БиХ је, на приједлог Федералног министарства финансија, подржала иницијативу да се кредитним задужењем код Европске банке за обнову и развој (ЕБРД) осигурају средства за реализацију Пројекта „Програм енергетске обнове зграда јавне намјене у надлежности Тузланског кантона“, у износу до 8.000.000 еура.

    Прихваћена је информација о кредиту ЕБРД-а за реализацију овог пројекта. У информацији је наведено да је 1. јуна 2023. године Министарство финансија Тузланског кантона доставило иницијативу за покретање процедуре за кредитно задужење код ЕБРД-а за финансирање овог пројекта. По пријему приједлога за покретање инцијативе за задуживање, а на основу документације коју је доставило Министарство финансија ТК, те узимајући у обзир износ сервисирања постојећег дуга који доспијева у свакој наредној години, извршена је анализа и процјена кредитне способности Тузланског кантона. На основу урађене анализе и процјене кредитне способности, утврђено је да постоји могућност отплате доспјелих обвеза за сервисирање планираног задужења, под претпоставком задржавања годишњих прихода на истом нивоу или евентуалног повећања истих.

    Закључком су задужени Федерално министарство финансија и Тузлански кантон да у Тим за преговоре о овом кредиту именују своје овлаштене представнике, а коначна одлука о задужењу бит ће донесена по окончању преговора са ЕБРД-ом са којим ће се утврдити коначни услови кредитног задужења. Крајњи дужник по овом кредитном задужењу је Тузлански кантон.

    Федерално министарство финансија ће Влади поднијети информацију о преговорима, као и текст усаглашеног уговора између Босне и Херцеговине и ЕБРД-а. Такођер, Министарство је задужено да овај закључак достави Министарству финансија и трезора БиХ ради провођења даље процедуре у вези с кредитним задужењем.

    Усвојена информација о провођењу препоручених мјера у условима екстремно високих температура

    Влада Федерације БиХ је данас закључком усвојила информацију Федералног министарства здравства о провођењу препоручених мјера у условима екстремно високих температура.

    Подржано је провођење препоручених мјера у условима екстремно високих температура у здравственим установама на територију Федерације БиХ, а Федерално министарство здравства је задужено да, у сарадњи с кантоналним министарствима здравства и заводима за јавно здравство у ФБиХ, прати провођење утврђених препоручених мјера.

    Такођер, ресорна федерална министарства су задужена да, свако у оквиру својих надлежности, утврди препоручене мјере у условима екстремно високих температура и наложи њихово провођење на нижим нивоима власти.

    У информацији Федералног министарства здравства су, између осталог, препоручене и мјере због екстремно високих температура које су захватиле териториј Федерације БиХ и које континуирано негативно утичу на здравље становништва, а посебно хроничних болесника, трудница, ђеце, радника који раде на отвореном, али и здравих младих људи који велики дио дана проводе на улицама, као и радно-активног становништва.

    Препоручене мјере су да радно вријеме на нивоу примарне здравствене заштите и специјалистичко-консултативних служби почиње у 7 сати ујутро, затим да се приоритет код остваривања услуга здравствене заштите пружи хроничним болесницима, малој ђеци, трудницама и особама старијим од 65 година, да родитељи који доводе ђецу на вакцинисање против заразних болести, то учине најкасније до 10 сати ујутро. У препорученим мјерама су и то да послодавци упосленицима који обављају послове на отвореном простору, почетак радног времена помјере на 6 сати ујутро, а ако технологија посла то не дозвољава, да се треба размотрити могућност прекида послова у периоду од 11 до 18 сати, те наставка послије 18 сати. Радно вријеме се може и скратити сразмјерно штетном утјецају услова рада на здравље и радну способност радника.

    Препорука је да се упосленим хроничним болесницима у овом периоду омогући кориштење годишњег одмора, а послодавци би требали дозволити и лежерније одијевање упосленика у установама, предузећима и органима власти, као и лежерније одијевање на официјелним догадајима. Такођер, препоручено је да установе које с радом почињу у 9 сати почетак радног времена помјере на 8 сати.

    Опћине би, наведено је у препорученим мјерама, на одређеним локацијама требале осигурати бесплатну пођелу воде за пиће из цистерни, као што је, у случају дугих чекања на граничним пријелазима, потребно осигурати пођелу воде и других напитака.

    Становништво би требало континуирано извјештавати о опћим мјерама заштите од високих температура  попут избјегавања кретања од 10 до 18 сати, ношења широке свијетле ођеће, употребе шешира и наочала, узимања довољних количина течности, конзумирања воћа и поврћа, као и да особе које путују праве чешће одморе и чешће узимају мање количине течности.

    Становништво треба савјетовати и да бораве у расхлађеним и климатизираним просторијама, али да се при томе води рачуна да разлика у температури између просторија и вањског простора не буде већа од 5°Ц.

    Одлуке, информације и извјештаји

    Влада Федерације БиХ је, на приједлог Федералног министарства просторног уређења, донијела неопходне акте за престанак провођења процедуре попуњавања Комисије за концесије ФБиХ, а на приједлог  Федералног министарства промета и комуникација, за поништење и расписивање јавних конкруса за избор и номиновање за именовање чланова Наџорног одбора ЈП Цесте Федерације БиХ д.о.о. Сарајево, те Наџорног одбора Дионичког друштва БХ Телецом Сарајево.

    На приједлог Федералног министарства околиша и туризма донесена је Одлука о престанку важења Одлуке о усвајању Програма утрошка средстава са критеријима распођеле средстава „Текући трансфери другим нивоима власти и фондовима – Трансфер за развој туризма у Федерацији БиХ“, утврђеног Буџетом ФБиХ за 2023. годину овом министарству.

    Влада ФБиХ прихватила је информацију о молби Удружења за превенцију овисности НАРКО-НЕ за финансијску помоћ за организацију 14. конференције Европског друштва за превенцијска истраживања, са иницијативом за издвајање средстава из Текуће резерве Владе Федерације Буџета ФБиХ за 2023. годину. Влада је закључком дала задужења надлежним министарствима и Генералном секретаријату да се у складу са овим захтјевом, за наредну сједницу Владе припреми приједлог одлуке о одобравању издвајања средстава у износу од 5.000 КМ из Текуће резерве Владе Федерације.

    Влада Федерације БиХ прихватила је информацију Федералног министарства рада и социјалне политике у вези са препорукама Институције омбудсмена за људска права Босне и Херцеговине, а у вези Уредбе о помоћи становништву усљед раста индекса потрошачких цијена. Задужила је кантоналне службе за запошљавање да у сарадњи са Федералним заводом за запошљавање, поступе према препоруци Институције омбудсмена за људска права БиХ, те да размотре могућност исплате једнократне новчане помоћи особама које су имале статус незапослене особе по евиденцијама Завода за запошљавање на дан 31.8.2022. године, а којима иста није исплаћена у складу са Уредбом о помоћи становништву усљед раста индекса потрошачких цијена.

    Усвојена је и информација Федералног министарства трговине о потреби израде Пројекта дигитализације пријема података у Информациони систем за наџор и контролу промета нафтних деривата на бензинским пумпама у Федерацији БиХ.

    Влада се упознала са Информацијом о потреби припреме, провођења и дисеминације резултата Пописа пољопривреде у Босни и Херцеговини 2023-2026., коју је усвојило Вијеће министара БиХ на 13. сједници. Информацију су сачинили Федерални завод за статистику, Агенција за статистику БиХ и Републички завод за статистику РС.

    Влада Федерације БиХ прихватила је извјештај о извршеној ревизији верификације старе девизне штедње за 2022. годину, те се упознала и усвојила извјештај о провођењу Акционог плана за упознавање јавности, уништавање и сузбијање ширења амброзије на подручју Федерације БиХ, које је сачинило Федерално министарство околиша и туризма.

    Данас је усвојен и Квартални извјештај о проведби Пројекта „Енергетска ефикасност у БиХ“ за Федерацију БиХ (АФ- додатно финансирање) за период 1.1.-31.3.2023. године (И квартал).

    Влада је, на приједлог Федералног министарства промета и комуникација, дала сагласности на План пословања Јавног предузећа Аутоцесте ФБиХ д.о.о. Мостар за 2023. годину, као и на Трогодишњи План пословања овог јавног предузећа за 2023-2025. годину.

    Кадровска рјешења

    Влада Федерације је, на приједлог Федералног министарства промета и комуникација, донијела Рјешење о именовању Дијане Томић и Адиса Шехића за чланова Управног одбора Босанскохерцеговачке жељезничке јавне корпорације, за представнике Федерације БиХ. Овај управни одбор именује се на период од шест мјесеци. Претходно су два вршиоца дужности Управног одбора разријешена због истека мандата.

    Данас је, на приједлог Федералног министарства околиша и туризма, донесено Рјешење којим се именује Координационо тијело за праћење имплементације Правилника о управљању амбалажом и амбалажним отпадом у саставу Мухамед Шеховић за предсједавајућег (Фонд за заштиту околиша Федерације БиХ), те чланови Омер Чаушевић (Федерална управа за инспекцијске послове), Мирсад Ибровић (Федерално министарство околиша и туризма), Сабина Бездроб (Федерално министарство финансија), Јасмин Османовић (Еко живот д.о.о. Тузла, овлаштени оператер система управљања амбалажним отпадом), те Амела Хрбат (Екопак Сарајево, овлаштени оператер система управљања амбалажним отпадом). Чланови Координационог тијела именовани су на период од четири године.

    На приједлог Федералног министарства околиша и туризма донесено је и Рјешење којим се именује Координационо тијело за праћење имплементације Правилника о управљању отпадом од електричних и електронских производа у саставу Емина Килим за предсједавајућу (Фонд за заштиту околиша Федерације БиХ), те чланови Азем Мујан (Федерална управа за инспекцијске послове), Азра Башић (Федерално министарство околиша и туризма), Есма Јахић (Федерално министарство финансија), Елма Бабић Џиханић (Зеос еко-систем д.о.о. Сарајево, овлаштени оператер система управљања отпадом од електричних и електронских производа), те Еркин Међедовић (КимТец Еко д.о.о. Витез, овлаштени оператер система управљања отпадом од електричних и електронских производа). Чланови Координационог тијела именовани су на период од четири године.

    Данас је, на приједлог Федералне управе за геодетске и имовинско-правне послове, измијењено Рјешење о именовању Вијећа за инфраструктуру просторних података ФБиХ, те је у ово тијело именован Горан Лулић.

    На приједлог Федералног министарства промета и комуникација дата је претходна сагласност за именовање Седада Авдића (пређедник), Самира Чорбе, Аффана Чехајића, Мује Хасића, Надира Дурмића и Зорана Маријановића за вршиоце дужности чланова Наџорног одбора Дионичког друштва БХ Телецом Сарајево уиме државног капитала, до окончања конкурсне процедуре, а најдуже до три мјесеца.

    Влада ФБиХ је, на приједлог Федералног министарства промета и комуникација, дала претходну сагласност за именовање Жељка Петровића (предсједник), те Игора Јосиповића, Армина Куртагића, Нермина Бојчића и Нермина Јашаревића (чланови) за вршиоце дужности чланова Наџорног одбора ЈП Цесте Федерације БиХ д.о.о. Сарајево, до окончања конкурсне процедуре, а најдуже до три мјесеца. Претходно је дата претходна сагласност за разрјешење вршиоца дужности чланова овог наџорног одбора ради истека мандата.

    Данас је именован Одбор за ревизију Јавног предузећа Аутоцесте Федерације БиХ д.о.о. Мостар, на период од четири године и то Енес Баљић (предсједник), те Нина Џидић и Ивана Бушић (чланови). Претходно је донесена одлука о разрјешењу овог одбора.

    На приједлог Федералног министарства енергије, рударства и индустрије дата је претходна сагласност Скупштини Привредног друштва ЈП Електропривреда БиХ д.д. – Сарајево за именовање Адиса Кепеша, Дамира Окановића, Ведрана Касера, Миленка Обада, Идхама Крушке и Едина Хамзића за вршиоце дужности чланова Наџорног одбора овог привредног друштва, уиме државног капитала, до окончања конкурсне процедуре, а најдуже до три мјесеца. Претходно је дата сагласност Скупштини Привредног друштва ЈП Електропривреда БиХ д.д. – Сарајево за разрјешење чланова Наџорног одбора, уиме државног капитала, ради губитка повјерења дионичара.

    За учешће у раду и одлучивању на предстојећим скупштинама привредних друштава данас су опуномоћени Зинета Мујаковић (ЈП Национални парк Уна д.о.о. Бихаћ) и Сањин Дугалић (Фероелектро д.д. Сарајево).