Федерални министар трговине Амир Хасичевић разговарао је са предсједником Групације шумарства и дрвне индустрије при Привредној комори Федерације БиХ Вилданом Хајићем о изналажењу најбољег рјешења за стабилизацију тржишта пелета, чија је цијена према пријавама грађана, удвостручена у односу на прошлу годину.
Министар Хасичевић је истакао да су већ покренуте мјере појачане контроле с циљем утврђивања да ли је ријеч о оправданом поскупљењу овог енергента или о непоштеној трговачкој пракси, саопћили су из Федералног министарства трговине.
- Према досадашњим сазнањима, цијена пелета је неоправдано удвостручена у односу на прошлу годину. Подузет ћемо мјере како бисмо прије свега заштитили потрошаче. Имамо механизме кроз Закон о контроли цијена, али и кроз нови Закон о заштити потрошача, који је у процедури, да пронађемо дугорочно рјешење - поручио је министар Хасичевић.
Предсједник Групације шумарства и дрвне индустрије Вилдан Хајић информисао је министра да у производњи пелета није дошло до значајнијих промјена цијена сировине, што додатно потврђује потребу за испитивањем тржишних кретања и структуре формирања цијена.
- У циљу заштите крајњих потрошача, а нарочито социјално угрожених категорија, уз уважавање интереса произвођача, цијенимо да ће министар Хасичевић изнаћи најбоље рјешење за стабилизацију тржишта - казао је Хајић.
Сутра ће бити одржан састанак са представницима произвођача пелета, након којег ће министар Хасичевић јавности представити конкретне мјере које Федерално министарство трговине подузима ради стабилизације тржишта пелета у Федерацији Босне и Херцеговине, саопћено је из Федералног министарства трговине.