Федерална министрица културе и шпорта Сања Влаисављевић огласила се поводом смрти угледног сликара Едина Нуманкадића.
У свом ин мемориам тексту министрица Влаисављевић је, између осталог, истакла да је Нуманкадић био један од најпрепознатљивијих аутора своје генерације, те да његова дјела остају свједочанство устрајности стварања и знатижеље, али и мјесто сусрета између слике и погледа, између видљивога и наслућенога, а све кроз његов мото постојања „одлучио сам живјети умјетност”.
- У овим тренуцима у мислима смо уз обитељ, пријатеље и све који су цијенили његов рад. И док осјећамо тежину одсутности, остаје присутна свјетлост коју је оставио иза себе. У сликама које ће и даље говорити, мирно и постојано, у његово име, „јер једино је вријеме неки критериј који сложи ствари на своје мјесто, а ми се можемо трудити више-мање". Данас, када се опраштамо од Едина Нуманкадића, вријеме ће тек потврдити величину његова умјетничког и људског наслијеђа. Нека Един Нуманкадић почива у вјечном миру – написала је министрица Влаисављевић, приопћено је из Федералног министарства културе и шпорта.