Федерална министрица околиша и туризма Насиха Поздер одржала је састанак с начелником Опћине Стари Град Сарајево Ирфаном Ченгићем. Једна од тема састанка била је програм утрошка средстава из Буџета Федерације БиХ за 2025. годину у области туризма, с фокусом на капиталне пројекте у Старом Граду који ће допринијети развоју туризма, унапређењу квалитета понуде и стварању додатне вриједности у овом сектору.
- Посебан нагласак стављен је на улагања у Опћину Стари Град, туристима најзанимљивије подручје Сарајева и Босне и Херцеговине. Овдје се налазе готово све централне атракције главног града и локалитети који чине хисторијски идентитет Босне и Херцеговине – истичу из Федералног министарства околиша и туризма.
Додају да је битно напоменути да туристички сектор у Сарајеву биљежи рекордне резултате, те да је, према званичним подацима Туристичке заједнице Кантона Сарајево, током прва четири мјесеца 2025. године забиљежен раст броја долазака туриста за 15 посто, док је број ноћења порастао за 24 посто у односу на исти период претходне године. Само у априлу 2025. године забиљежено је 22 посто више долазака и чак 42 посто више ноћења него у априлу 2024. године.
Највећи број посјетилаца долази из Турске, Италије, Њемачке, Хрватске, Словеније, САД, Велике Британије, Србије, Црне Горе, Кине и УАЕ, потврђујући све већи интерес међународних туриста за Сарајево, а посебно за Стари Град.
На састанку је разговарано о пројектима који ће допринијети очувању и промоцији културно-хисторијског наслијеђа, те развоју специјализираних туристичких програма за додатно продужење боравак гостију и повећање локалне потрошње.