БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА

Федерација Босне и Херцеговине

Влада Федерације Босне и Херцеговине

Министрица Катић потписала Споразум с РТВ ФБиХ: Издвојено више од шест милијуна КМ

  • 22.06.2026.
  • Министрица Катић потписала Споразум с РТВ ФБиХ: Издвојено више од шест милијуна КМ

    Федерална министрица промета и комуникација Андријана Катић и генерални директор Радио-телевизије Федерације Босне и Херцеговине Бакир Хаџиомеровић потписали су данас у Мостару Споразум о дод‌јели средстава између Федералног министарства промета и комуникација и РТВ ФБиХ, којим се уређује кориштење средстава одобрених за реализацију пројекта „Унапређење и стабилизација програмског, продукцијског и технолошког система РТВ ФБиХ кроз интегрирану реализацију РТВ ђелатности у 2026. години“.

     

    У приопћењу Федералног министарства промета и комуникација наводи се да су средства додијељена на темељу Одлуке Владе Федерације Босне и Херцеговине о усвајању Програма утрошка средстава „Текући трансфери и други текући расходи - субвенција јавним подузећима - унапређење РТВ д‌јелатности“, а на приједлог овог министарства.

     

    Додају да су у складу са овом одлуком, Радио-телевизији Федерације БиХ одобрена средства у износу од 6.984.858,88 КМ за проведбу пројекта којим се осигурава даљње унапређење програмских садржаја, модернизација продукцијских капацитета, те технолошки развој јавног РТВ сервиса.

     

    - У посљедње три године за РТВ ФБиХ осигурана су средства у укупном износу од приближно 11 милијуна КМ, чиме потврђујемо опредијељеност Владе Федерације БиХ и Министарства јачању капацитета јавног РТВ сервиса, те стварању предувјета за његово стабилно и квалитетно д‌јеловање у интересу свих гледатеља Федералне телевизије - изјавила је министрица Катић.

     

    Потписивањем Споразума створени су увјети за реализацију планираних активности тијеком 2026. године, с циљем јачања квалитете јавног информирања, унапређења техничке инфраструктуре и осигуравања стабилног функционирања РТВ д‌јелатности у Федерацији Босне и Херцеговине, приопћено је из Федералног министарства промета и комуникација.