Федерална министрица образовања и науке Јасна Дураковић, у оквиру службене посјете Анкари, данас се састала с министром националног образовања Републике Turske Јусуфом Текином.
- Овај састанак означио је кључни корак у јачању образовне сарадње између двије земље, а постигнут је договор од хисторијског значаја. Босански језик постат ће академски језик у Турској, док ће Катедра за боснистику на Универзитету у Анкари бити отворена још ове године – наведено је у саооћењу Федералног министарства образовања и науке.
Министрица Дураковић је истакла да је ово један од најважнијих тренутака за босански језик у Турској те да ће овај искорак додатно оснажити образовне и културне везе између двије земље.
Министар Текин изразио је пуну подршку овој иницијативи, нагласивши да ће Турска активно радити на реализацији свих договорених пројеката у области образовања.
- Овај договор представља значајан искорак у афирмацији босанског језика у академском окружењу у Турској, док ће уједно допринијети даљој сарадњи и размјени између образовних и културних институција двије земље – саопћено је из Федералног министарства образвања и науке.