БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА

Федерација Босне и Херцеговине

Влада Федерације Босне и Херцеговине

Министар Локмић: 327. витешка бригада је симбол храбрости, оданости и заједништва

  • 07.11.2025.
  • Министар Локмић: 327. витешка бригада је симбол храбрости, оданости и заједништва

    Из Федералног министарства за питања бораца и инвалида одбрамбено-ослободилачког рата саопћено је да је обиљежена годишњица формирања 327. витешке бригаде Маглај на Централном спомен-обиљежју погинулим борцима, гд‌је је положено цвијеће у знак сјећања и поштовања према херојима који су положили животе за слободу Босне и Херцеговине.

     

    Из Министарства наводе да је 327. витешка бригада Маглај била једна од кључних јединица током одбрамбено-ослободилачког рата, позната по храбрости, оданости и заједништву својих бораца. Бригада је оставила дубок траг у хисторији Босне и Херцеговине.

     

    Федерални министар за питања бораца и инвалида одбрамбено-ослободилачког рата Неџад Локмић је овом приликом рекао да је поносан што је припадао и данас припада славној 327. витешкој бригади, симболу отпора и заједништва.

     

    - Морамо млађе нараштаје доводити и говорити им о часној Армији РБиХ. Захваљујем се свим борачким удружењима, као и појединцима који његују културу сјећања. На нашим зеничко-добојским просторима исписивала се посебна патриотска хисторија, у нашим редовима нема, и никада неће бити, под‌јела - поручио је министар Локмић.

     

    У саопћењу Министарства наводе да је Маглај град херој, који се у периоду 1992-1995. године успио одбранити и ослобађати окупирану територију.

     

    Јучерашња свечана академија поводом годишњице отказана је због Дана жалости у Федерацији Босне и Херцеговине и бит ће накнадно одржана, саопћено је из Федералног министарства за питања бораца и инвалида одбрамбено-ослободилачког рата.