Федерални министар енергије, рударства и индустрије Ведран Лакић и директор Енергоинвеста Мирза Устамујић боравит ће у званичној посјети Алжиру. Из Федералног министарства енергије, рударства и индустрије је саопћено да ће се приликом ове посјете разговарати о новим стратешким пројектима у области енергетике и инфраструктуре.
- Ова посјета долази у кључном тренутку када Енергоинвест планира јачање присуства на афричком тржишту уз пласман нових услуга и производа – наведено је у саопћењу Министарства.
Додају да Енергоинвест, као један од водећих извозника инжењерских и енергетских рјешења из БиХ, користи дугогодишње пословне везе с партнерима у Алжиру како би осигурао реализацију нових пројеката.
Такођер наводе да ће у оквиру ове посјете, делегација одржати састанке с министром енергије, рударства и обновљиве енергије Алжира Мохамедедом Аркабом, те са управом националне енергетске компаније Сонелгаза, а с циљем проширења сарадње и улагања у развој енергетске инфраструктуре. Подсјећају да Енергоинвест већ деценијама успјешно реализује пројекте у Алжиру и да су неки од њих били у сарадњи са компанијом Сонелгаз.
- Званична посјета и преговори на највишем нивоу представљају нову фазу у пословном ангажману Енергоинвеста у Африци, чиме се отвара перспектива за даљњи раст и развој компаније, јачање енергетског сектора у БиХ као и унапређење извозног сектора БиХ – казао је министар Лакић.