ФМОН: У Мостару сјећање на нобеловца Владимира Прелога

  • 06.12.2022.
  • ФМОН: У Мостару сјећање на нобеловца Владимира Прелога

    Обавјештавамо вас да ће у организацији Федералног министарства образовања и науке/знаности сутра (сриједа, 07.12.2022. године), у Галерији краљице Катарине, у Мостару, с почетком у 19:00 сати, бити одржано вечер сјећања посвећено босанскохерцеговачком добитнику Нобелове награде за хемију Владимиру Прелогу.

    У оквиру догађаја „Сјећање на краља хемије“, који се организује поводом овогодишњег Дана науке у ФБиХ, бит ће отворена изложба „Владимир Прелог 1906-1998.“, те уприличена пројекција филма „Сунчана ура нобеловца Прелога“, који је настао 80-тих година прошлог вијека у продукцији некадашње Телевизије Сарајево.

    Из Министарства такођер обавјештавају да ће бити уручена и признања Пријатељ науке добитницима с подручја Мостара, као и награђеним студентима - корисницима услуга универзитетских библиотека, који су у 2022. години највише користили књижни фонд, електронске базе података и друге услуге ових библиотека.

     Mолимо да медијски пратите овај догађај!