Федерално министарство околиша и туризма је, поводом пожара на депонији Уборак код Мостара, одмах затражило појачан инспекцијски надзор и континуирано праћење стања на терену како би се утврдиле евентуалне посљедице по околиш и здравље становништва.
Федерална министрица околиша и туризма Насиха Поздер у сталном је контакту с надлежним институцијама и службама које учествују у гашењу пожара и санирању посљедица овог инцидента. Из Министарства наводе да се ради о озбиљном пожару према првим информацијама, те се надају да неће проузроковати озбиљне посљедице.
- Министарство ће наставити пратити развој ситуације и о свим релевантним информацијама правовремено обавјештавати јавност. Истовремено очекујемо да надлежни субјекти без даљњег одлагања проведу обавезе које су годинама занемариване, како би се спријечили нови инциденти и коначно започео процес трајног рјешавања проблема депоније Уборак – саопћено је из Федералног министарства околиша и туризма.