Federalni ministar rada i socijalne politike Adnan Delić posjetio je danas Sajam poslova koji je organizovao Internacionalni univerzitet u Sarajevu s ciljem povezivanja studenata s poslodavcima i otvaranja novih prilika za praktično iskustvo i zapošljavanje.
Federalno ministarstvo rada i socijalne politike saopćilo je da je tom prilikom ministar Delić obišao izložbene štandove kompanija koje učestvuju na Sajmu. Dodaju da je ministar zajedno s rektorom Internacionalnog univerziteta dr. Ahmetom Yıldırım potpisao Sporazum o obavljanju studentske prakse, kojim je predviđeno da tokom ove godine 28 studenata sa skoro svih studijskih smjerova obavi svoju obaveznu stručnu praksu u Federalnom ministarstvu rada i socijalne politike.
- Ovo je prilika za studente da uđu u javnu upravu, vide kako ona funkcioniše i da se zainteresuju za njen rad i mijenjanje. Nama trebaju upravo ove mlade generacije koje će reformisati javnu upravu, učiniti je fleksibilnijom, pristupačnijom i efikasnijom za građane. Reforma javne uprave treba da počiva upravo na mladim ljudima - poručio je ministar Delić u obraćanju studentima.
Ovim sporazumom Federalno ministarstvo rada i socijalne politike još jednom potvrđuje svoju opredijeljenost ka otvaranju institucija prema mladima, jačanju saradnje sa akademskom zajednicom i pružanju konkretnih prilika za sticanje praktičnog znanja i iskustva unutar javnog sektora, saopćeno je iz Federalnog ministarstva.