Na osnovu člana 32. Zakona o budžetima-proračunima u Vladi Federacije Bosne i Hercegovine (''Službene novine Federacije BiH'', broj 20/98) i člana 17. stav 1. Zakona o izvršavanju Budžeta Federacije Bosne i Hercegovine za 2005. godinu (''Službene novine Federacije BiH'', broj 78/04), Vlada Federacije Bosne i Hercegovine, na svojoj 114. sjednici održanoj 16. juna 2005. godine, donijela je


O D L U K U


O ODOBRAVANJU IZDVAJANJA SREDSTAVA IZ
BUDŽETA FEDERACIJE BOSNE I HERCEGOVINE
ZA 2005. GODINU FEDERALNOM MINISTARSTVU
FINANSIJA – FEDERALNOM MINISTARSTVU
FINANCIJA, ZA POKROVITELJSTVO ODRŽAVANJA
MANIFESTACIJE ''DANI BERBE GROŽĐA'' –
BROTNJO 2005.


I


Iz Budžeta Federacije Bosne i Hercegovine za 2005. godinu (''Službene novine Federacije BiH'', broj 78/04), odobrava se izdvajanje sredstava Federalnom ministarstvu finansija – Federalnom ministarstvu financija u iznosu od 50.000,00 KM, za pokroviteljstvo održavanja manifestacije ''Dani berbe grožđa'' – Brotnjo 2005.


II


Sredstva iz tačke I ove Odluke će biti isplaćena sa pozicije ''Tekuća rezerva Vlade Federacije'' Budžeta Federacije Bosne i Hercegovine za 2005. godinu.


III


Za realizaciju ove odluke zadužuje se Federalno ministarstvo finansija – Federalno ministarstvo financija.


IV


Ova odluka stupa na snagu narednog dana od dana objavljivanja u ''Službenim novinama Federacije BiH''.


V broj 300/05
16. juna 2005. godine
Sarajevo

Premijer
dr. Ahmet Hadžipašić, s.r.