Na osnovu člana 19. stav 2. Zakona o Vladi Federacije Bosne i Hercegovine (''Službene novine Federacije BiH'', broj 1/94, 8/95, 58/02 i 19/03), Vlada Federacije Bosne i Hercegovine donosi


O D L U K U

O DAVANJU SAGLASNOSTI ZA ZAKLJUČIVANJE
SUPSIDIJARNOG KREDITNOG SPORAZUMA IZMEĐU
FEDERACIJE BOSNE I HEREGOVINE I BOSNE I
HERCEGOVINE ZA KREDIT MEĐUNARODNE
ASOCIJACIJE ZA RAZVOJ (IDA) ZA PROJEKT
RESTRUKTURIRANJA OBRAZOVANJA


I

Daje se saglasnost za zaključivanje Supsidijarnog kreditnog sporazuma između Federacije Bosne i Hercegovine (u daljem tekstu: Federacija) i Bosne i Hercegovine za kredit Međunarodne asocijacije za razvoj (IDA) u iznosu od 4.460.000 Specijalnih prava vučenja (SDR).


II


Kreditna sredstva će se koristiti za finansiranje Projekta restrukturiranja obrazovanja čija provedba ima za ciljeve: povećanje broja mladih koji završavaju opće srednje obrazovanje i ostvaruju pristup visokom obrazovanju, kao i unapređenje kvalitete i efikasnosti srednjoškolskog obrazovanja.


III


Kreditna sredstva iz tačke I će se koristiti pod sljedećim uvjetima:
- rok otplate: 20 godina
- greis period: 10 godina
- troškovi održavanja kredita 0,5% godišnje na nepovučeni iznos kredita
- servisni troškovi: 0,75% godišnje na ostatak duga.


IV


Za realizaciju ove odluke zadužuje se Federalno ministarstvo finansija – Federalno ministarstvo financija i Federalno ministarstvo obrazovanja i nauke, svako iz svoje nadležnosti.


V


Ova Odluka stupa na snagu narednog dana od dana objavljivanja u ''Službenim
novinama Federacije BiH''.


V broj 229/05
12. maja 2005. godine
Sarajevo

Premijer
dr. Ahmet Hadžipašić, s.r.