Sarajevo, 24. februar/veljača 2003.

SUSRET FEDERALNOG PREMIJERA I TALIJANSKOG VELEPOSLANIKA:
MOGUĆNOSTI ZA UNAPREĐENJE EKONOMSKE SURADNJE

“Italija je veliko i za Bosnu i Hercegovinu bitno tržište, pa je potrebno ustanoviti kvalitetan način razmjene informacija o, s jedne strane, talijanskim potrebama, a, s druge, našim mogućnostima”, kazao je federalni premijer dr. Ahmet Hadžipašić tijekom današnjeg susreta u Sarajevu s veleposlanikom Republike Italije u Bosni i Hercegovini Sabom D’Elijem.

Veleposlanik D’Elia istaknuo je naklonjenost Italije Bosni i Hercegovini, te da su to države bliske ne samo zemljopisno, već i kroz sve oblike suradnje.

- U tom okviru, naš je cilj i razvijanje suradnje s novom Vladom Federacije BiH - kazao je talijanski veleposlanik.

Sugovornici su, uz ostalo, podvukli i činjenicu da je Italija svake godine prisutna na zeničkom ZEPS-u, te da je uspostavljena trajna suradnja Zeničko-dobojskog kantona i talijanske pokrajine Piemont, ali i da je uspješno realizirano nekoliko projekata zajedničkog ulaganja kompanije iz Italije i Bosne i Hercegovine.

Prema riječima premijera Hadžipašića, mogućnosti bosanskohercegovačkog proboja na tržište Italije su, ponajviše, kroz metalsku, drvnoprerađivačku i tekstilnu industriju. Treba, također, učiniti sve kako bi Bosna i Hercegovina postala zimsko odredište talijanskih turista.